Museum Broeker Veiling

‘Het museum is een prachtig Rijksmonument waar nostalgie en historie samenkomen. Absoluut de moeite waard!’
Originele schuiten voorzien van fluistermotor liggen geduldig te wachten om bezoekers mee te nemen door het prachtige Rijk der Duizend Eilanden. Ons prachtige Rijksmonument bestaat uit een afmijnzaal uit 1912 en lighallen uit 1922. Hier is het allemaal begonnen! De eerste door-vaar-veiling, waar u vandaag de dag zelf aan mee kunt doen.

De varende museumcollectie bestaat uit 25 gerestaureerde akkerschuiten en het varend motorvrachtschip de Westfries I, topstuk in de collectie van Museum BroekerVeiling. Vanaf zijn bouwjaar 1922 tot de sluiting van de Broeker Veiling in 1973 vervoerde de Westfries I de op de veiling verkochte tuinbouwproducten naar de Gouda en omstreken.

Tijdens de EOC-Traditionele Schepen Beurs zal het Museum BroekerVeiling aanwezig zijn met het motor vrachtschip Westfries I.

Motorvrachtschip de Westfries I

Een pracht lijn en een hele mooie zeeg. Het stalen motorvrachtschip, type Langedijker, een kleine luxe motor, is met liefde gerestaureerd door vrijwilligers van het museum.

Technische gegevens

Bouwjaar:                   1922 te Alphen aan de Rijn

Werf:                           A. Pannevis, scheepsbouwmeester

Motor:                         Kromhout, middeldruk ruwe olie motor, 20 PK

Lengte:                        20 meter

Breedte:                      3,14 meter

Diepgang:                    0,8 meter

Laadvermogen:           28 ton

Museum BroekerVeiling
Museumweg 2
1721 BW Broek op Langedijk
T: 0226 313 807

www.broekerveiling.nl